יציקת בטון

הבטון הוא חומר גלם נפוץ בבנייה, כאשר בכל פעם ניתן להנות מיתרונותיו הרבים. מהסיבה הזאת ניתן יהיה להשתמש בו בכל מיני מצבים שונים, כל זאת כדי למקסם את יעילותו. במקרה של בניית מבנה גדול ומאסיבי ישנה חשיבות להשתמש בחומרים המתאימים.

התשתית של המבנה היא זאת שתאפשר לבנות אותו לגובה רב מבלי לקחת סיכונים. הרי כולנו מכירים את הנחת העבודה כי מבנה ללא תשתית חזקה ויציבה עשוי להביא איתו המון סכנות. לא תרצו למצוא את עצמכם מתגוררים במבנה שהתשתית שלו לא תהיה בנויה ברמה הנדרשת.

מהסיבה הזאת יציקת בטון היא הפעולה הנכונה כאשר בונים מבנים גדולים או גבוהים. הבטון מאפשר למבנה להיות בנוי על תשתית חזקה שתביא איתה את הסחורה הלכה למעשה. לא תמצאו את עצמכם במצב שבו יהיה עליכם לקחת סיכונים בהקשר הספציפי הזה.

יציקת בטון

איפה רצוי לבצע יציקת בטון?

יציקת בטון תהיה נפוצה בעיקר בהקשר של בניית מבנים הדורשים תשתית חזקה. אך ניתן לצקת בטון גם בחצר, בשבילי גישה, בחניה ואפילו בגגות. הסיבה היא שכל פעם מי שאחראי על ביצוע המשימה ירצה להשיג את יתרונות הבטון.

אחרי שיוצקים את הבטון תהיה היכולת להמשיך לבצע את התוכניות בדיוק כמו שהיא. עד שלא מסיימים לצקת את הבטון לא תהיה היכולת להמשיך את תהליך הבנייה כמו שרציתם.

לפיכך טוב לעשות זאת בהקדם, ורצוי לבצע את התהליך על ידי איש מקצוע מיומן. כך תמצאו את עצמכם במצב שבו התשתית תהיה מתאימה להמשך עבודה. ללא תשתית מתאימה תמצאו את עצמכם מדשדשים במקום ללא היכולת להתקדם קדימה.

בתוך כמה זמן מתייבשת יציקת בטון?

יציקת בטון אמורה להתייבש בתוך 12 עד 24 שעות בסך הכל. העובי של היציקה הוא זה שיקבע לרוב בתוך כמה זמן היא אמורה להתייבש. ככל שהיציקה תהיה יותר עבה, כך ייקח לה יותר זמן להתקשות ולהתייבש. עד שהיציקה עצמה לא מתייבשת לגמרי, לא תהיה היכולת להמשיך לבצע את העבודה.

לרוב אנשי מקצוע לוקחים מקדם ביטחון שיאפשר להם להיות בטוחים כי היציקה קשה לגמרי. כדי שלא ימשיכו את העבודה על יציקת בטון לא יבשה שעשויה להיות בעייתית במיוחד. כדי למקסם את החוזק של הבטון יהיה צורך להמתין מספר שבועות להתקשות מלאה. אך בהקשר של יציקה מבטון יהיה ניתן להמתין מספר ימים על מנת להשיג את ההתקשות הנדרשת.

כך יהיה אפשר להמשיך כל הדרך עד להשגת התוצאה הסופית הרצויה מבחינתכם.

עשוי לעניין אתכם: בניית בית פרטי

האם ניתן לצקת בטון בחודשי החורף?

יציקת בטון בחורף היא מסובכת, אך עדיין אפשרית במידת הצורך. הבעיה העיקרית בחורף היא שהגשמים עשויים להרטיב את היציקה עצמה מעבר לנדרש.

במצב כזה עד שהיציקה תתקשה יכולים לעבור שבועות ארוכים שבמהלכם לא יהיה אפשר לעבוד. ההמלצה היא במידת האפשר לנסות לצקת את הבטון בחודשי הקיץ כדי שהייבוש ייעשה במהירות.

אם אין ברירה אחרת, ניתן יהיה לצקת בטון בחורף אך תוך נקיטת משנה זהירות. תהיה אפשרות לבחור ימים שבהם הסבירות לגשם היא נמוכה, דבר שימנע את הרטבת היציקה. בו בזמן ישנם קבלני שלד שמכסים את היציקה על מנת למנוע ממנה להתרטב.

כל האפשרויות יכולות להיות מיושמות כדי למנוע מצב שבו יהיה עליכם לעבוד בפרך. לא תרצו להביא את עצמכם למצב שבו העבודה הקשה לא תניב את הפירות הרצויים. טוב יהיה אם תכינו את התשתית לכך שהיציקה של הבטון תתייבש באופן הנדרש ללא אף בעיות.

 איך לעשות יציקת בטון? כל השלבים!

  • שלב ראשון – הכנת השטח: בשלב הראשון של יציקת בטון יהיה צורך להכין את השטח. העבודה עצמה מצריכה משטח עבודה נקי, כזה שלא יהיו בו חפצים. תצטרכו לפנות את כל האלמנטים שעשויים למנוע עבודה אפקטיבית על היציקה. זה מה שצריך לדעת עוד לפני ששואלים איך לעשות יציקת בטון כנדרש.
  • שלב שני – מתחמים את האזור: לא תרצו כי במהלך העבודה ייכנסו לשטח אנשים לא רצויים. לפיכך יהיה עליכם לגדר את האזור ולתחום אותו כדי שאף אחד לא יוכל להיכנס אליו. מבלי לגדר או לתחום את האזור באופן ברור לא יהיה לכם למי לבוא בטענות. תוכלו לבוא בטענות רק אליכם במקרה שבו תהיינה בעיה.
  • שלב שלישי – הכנת הבטון: בשלב השלישי מכינים את הבטון עצמו כדי שיהיה ניתן לעבוד איתו. את הבטן מכינים באמצעות ערבוב של מלט יחד עם חול, חצץ ומים. חשוב להגיע למרקם הרצוי כדי שהיציקה תעשה את העבודה המוטלת עליה. עד שלא מגיעים למרקם הרצוי של הבטון לא יהיה ניתן להמשיך במשימה.
  • שלב רביעי – קביעת היסודות: את הבטון שופכים רק כאשר השטח יהיה מוכן כמו שצריך. כדי להכין את השטח ישנו צורך להניח מוטות ורשתות שמספקות לבטון את התשתית הנדרשת. ללא הכנה אפקטיבית היציקה עצמה לא תביא אתכם למקום הרצוי. גם אם הכנתם את הבטון בדיוק לפי כל ההנחיות הקיימות.
  • שלב חמישי – שפיכת הבטון: אחרי שהבטון מוכן והקרקע מוכנה יהיה ניתן לשפוך את הבטון. חשוב לוודא כי הבטון מתפזר בכל השטח כדי למנוע מצב שבו יהיה חסר בחלקים מהאזורים. כדי להגיע לאזורים נסתרים יהיה ניתן להיעזר בקורות עץ וחומרי גלם אחרים שמספקים את התשתית הרצויה.
  • שלב שישי – ממתינים לייבוש: כעת אחרי שסיימת לצקת את הבטון יהיה ניתן לחכות עד להתייבשותו. יציקת בטון כמו שאמרנו אמורה להתייבש תוך כמה שעות בחודשי הקיץ. אנו מציעים לכם לתת ליציקה 24 שעות על מנת שהיא תתייבש בדיוק כמו שהיא צריכה להתייבש. 

מהו מחיר יציקת בטון?

המחיר ליציקה של בטון יכולים לנוע בין 150 ש"ח עד 450 ש"ח למ"ר במרבית המקרים.

כמובן שאם ללקוח תהיינה דרישות מיוחדות, המחיר עשוי להיות בהתאם לדרישות הללו. הרצון להבין כמה עולה יציקת בטון למטר הוא מובן כדי שיהיה ניתן לתכנן את ההוצאה הצפויה.

לא תרצו למצוא את עצמכם במצב שבו לא תהיה לכם היכולת לשלם על היציקה עצמה. עם זאת שווה לשלם קצת יותר על יציקת בטון בתנאי שתדעו כי תקבלו עבודה איכותית.

מחיר יציקת בטון מושפע בין היתר מהמיומנות ומהידע של איש המקצוע שמבצע את העבודה. אנשי מקצוע מנוסים עם ידע רב בתחום עשויים לדרוש מחיר גבוה בעקבות עובדה זאת. מצד שני אנשי מקצוע עם ידע דל עשויים לדרוש מחיר נמוך מסיבות אלה. 

איך נקבע המחיר של יציקת בטון?

שאלתם את עצמכם כמה עולה יציקת בטון בחצר או במקומות אחרים? החלק הגדול של המחיר נקבע לפי מורכבות העבודה שאמורה להתבצע.

מעבר לכך גם המיומנות והניסיון של איש המקצוע שיבצע את היציקה ישפיעו על המחיר. אם תרצו להוזיל את המחיר תוכלו לעשות השוואת מחירים מקיפה בין אנשי מקצוע שונים.

כך תוכלו לקבל הצעות מחיר שונות, כל איש מקצוע בהתאם לשיקול דעתו ובהתאם למחירון שלו. לא פעם תגלו פערים גדולים יחסית בין איש מקצוע אחד לבין איש מקצוע אחר שמבצעים את אותה העבודה.

עוד דרך להוזיל את מחיר יציקת בטון תהיה על ידי גמישות בכל מה שנוגע למועד של ביצוע העבודה. תנסו שלא להיות מקובעים על מועד מסוים כדי להוריד את העלות עד כמה שאפשר.

עוד באותו נושא: מחיר קבלן שלד.

מהם היתרונות של יציקה עם בטון?

לא סתם יציקת בטון זוכה לפופולאריות רבה בקרב אנשי המקצוע בתחום. הוא נחשב לחומר גלם עמיד במיוחד, חזק בהרבה לעומת השאר ויציב לאורך זמן רב. כדי שתוכלו להיות רגועים יהיה עליכם לדעת כי היציקה לא תעשה בעיות כעבור תקופת זמן קצרה. בטח כאשר אתם מבצעים את היציקה בישראל, כאן מזג האוויר עשוי להיות מאתגר ברוב ימות השנה.

הבטון הוכיח את עצמו, ומוכיח את עצמו בכל יום מחדש כחומר גלם מושלם. השקט שתקבלו לאחר יציקת בטון יהיה שקט שכדוגמתו לא תקבלו מאף חומר גלם אחר.

אנשי מקצוע מיומנים מבינים כי יציקה של בטון היא הדרך להעניק למבנה את התשתית הנדרשת. לאחר היציקה יהיה ניתן לצבוע ולעצב את הבטון, על מנת לטשטש את הנראות שלו. החולשה העיקרית של הבטון היא שהוא נראה רע, מהסיבה הזאת חובה לעבוד עליו. זה שאתם צובעים ומסגננים את היציקה בהתאם לצורך לא מאפיל על היתרונות.

היתרונות נותרים בעינם בעוד אתם יכולים להפוך את היציקה של הבטון למושלמת. לא רק שהיא תהיה חזקה, עמידה ויציבה אלא גם תראה מעולה בהתאם למקום שבו היא תהיה מוצבת באותו הזמן. 

אזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

קבלן שלד מומלץ - אלי
קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
050-0000000
תוכן עניינים