בניית שלד בניין

אתם נמצאים בעיצומו של תהליך בניית מבנה? בכל מבנה שתבנו תמצאו את עצמכם מתמודדים עם אותם הביטויים. אחד מהביטויים הכי נפוצים בתהליך בניית מבנה הוא בניית שלד.

עם זאת לא כולם מבינים לעומק על במה מדובר, בנוסף עד כמה השלד הוא משמעותי. מרבית האנשים חושבים כי מדובר על עוד אחד מהשלבים שאותם צריך לעבור כדי לקבל את התוצאה הסופית.

עם זאת בניית שלד בניין או מבנה היא הפרמטר הכי קריטי שיש. בזכות בנייה נבונה של השלד תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו המבנה יהיה בטוח למגורים. כעת הגיע הזמן להבין את המשמעות של בניית השלד, ועל הדרך מהי עלות בניית שלד.

כך תוכלו לחבר את כל הנקודות עוד לפני שתמצאו את עצמכם יוצאים לתהליך עצמו. טוב יהיה שמבעוד מועד לא תהיינה שאלות או תהיות שלא מקבלות מענה מקיף.

בניית שלד בניין

שלד בניין – מה זה אומר?

שלד הבניין זוהי התשתית הראשונית שנבנית כדי להעניק למבנה כולו את היציבות הדרושה. השלד הוא כל הקירות, התקרה והרצפה של המבנה שנותנים לו את הצורה הראשונית. אחרי שבונים את השלד של המבנה יהיה ניתן להתעסק עם כל הפרמטרים האחרים. אך לפני שמשלימים את השלד לא תהיה האופציה להתקדם עם הפרויקט כולו כדי להשלימו במהרה.

החיפזון עשוי להיות בעייתי במיוחד, בטח כאשר תרצו להגיע למצב שבו השלד יהיה איכותי. בניית שלד מחייבת אתכם להקפיד על פרמטרים רבים כדי שהיא תהיה ברמה הנדרשת.

ללא שלד איכותי תמצאו את עצמכם מתגוררים במבנה שעלול להיות מסוכן בשבילכם. לאחר שתסיימו את בניית השלד עצמו תהיה אפשרות להתקדם קדימה בביטחון מלא.

מהי החשיבות של בניית שלד?

החשיבות של בניית שלד בניין או מבנה היא קריטית ליציבותו לאורך זמן. כך שמהסיבה הזאת ניתן להסיק כי מדובר על אלמנט קריטי שלא ניתן להקל בו ראש. המטרה היא שהתשתית של המבנה תהיה יציבה, כך גם המבנה כולו יהיה יציב וחזק. בניית שלד פלדה על ידי איש מקצוע לא מנוסה עלולה לסבך אתכם עם בעיות בהמשך הדרך.

כל בעיה שקשורה לשלד המבנה מחייבת אתכם להעניק לה פתרון מידיי כדי למנוע סכנה. לפיכך טוב שתפקידו את המשימה בידיים של איש מקצוע מיומן שמכיר את העבודה הזאת.

הוא ידע מה צריך לעשות כדי לגרום למבנה להיות בטוח למגורים, עם מינימום של בעיות. אף אחד לא ירצה לישון בידיעה כי בכל רגע המבנה עלול לקרוס או עשוי להסב מציאות שעשוי לסכן אתכם.

מהי עלות בניית שלד של בניין?

עלות בניית שלד למ"ר תנוע בין 650 ש"ח עד 1,300 ש"ח בחלק מהמקרים. יש לזכור כי העלות של בניית השלד תהיה 20 עד 25 אחוז מהעלות הכוללת של בניית הפרויקט כולו.

כך שלאחר בניית השלד יהיה עליכם להתעסק עם בניית פנים המבנה בהתאם לבסיס הקיים. המחיר הוא דינאמי מכיוון שישנם פרמטרים רבים שמשפיעים עליו לחיוב או לשלילה. לכל קבלן שלד יכול להיות מחיר שונה שבו הוא דוגל בעת בניית שלד של מבנים שונים. בו בזמן בניית שלד בניין תהיה גבוהה יותר מאשר בניית השלד של בית פרטי.

כל תוספת או כל מורכבות שנכנסת לתמונה הופכת את העלויות לגבוהות פי כמה. טוב יהיה אם תביאו את עצמכם למצב שבו יש לכם תקציב מוגדר שעל פיו תפעלו. כך לא תמצאו את עצמכם נכנסים להרפתקאות לא רצויות מבחינתכם.

 מהם שלבי בניית שלד מבנה?

  • מדידת השטח – כדי שיהיה ניתן להתחיל את בניית השלד ישנה חשיבות להבין את גבולות הגזרה. מהסיבה הזאת מודד מוסמך מגיע למקום שבו אמורה להתבצע הבנייה כדי לקחת מידות. לאחר לקיחת המידות יהיה ניתן להתחיל את מלאכת העבודה עצמה. עד שלא לוקחים את המידות לא יהיה ניתן לצאת לדרך.
  • בניית תוכנית ראשונית – התוכנית הראשונית נבנית בהתאם למידות שאותן העביר המודד המוסמך. התוכנית צריכה להיות כזאת שכוללת בתוכה את הרצונות של הלקוח לצד המציאות בשטח. צריך להבין כי בסופה של הדרך יהיה ניתן להשיג את התוצאה הרצויה. מבנה בנראות הנכונה, אך כזה שיהיה מספיק חזק ויציב.
  • קידוח כלונסאות – הכלונסאות הן בעצם היסודות שעליהן הולך לקום המבנה כולו. ללא כלונסאות השלד לא יהיה יציב, מציאות שלא תוכלו להשלים איתה. הקידוח של הכלונסאות נעשה במקומות הנכונים כדי להעניק למבנה את החוזק הנדרש. קידוח לא מקצועי עלול להוביל אתכם למצב שבו המבנה יהיה מסוכן למגורים.
  • בניית התשתית – אחרי שמחדירים את הכלונסאות לקרקע יהיה ניתן לבנות את התשתית. התשתית של השלד נבנית על הכלונסאות עצמן כדי להעניק להן את היציבות הנדרשת. בניית שלד בניין נעשית כל הזמן תוך תיאום ציפיות עם הלקוח ועם אנשי מקצוע נוספים. כך לא עושים טעות שבסוף עוד יהיה אפשר להצטער עליה
  • הכנת מעטפת פנים וחוץ – אחרי שהתשתית בנוי כנדרש יהיה אפשר להוציא את התוכנית לפועל. בונים את השלד של המבנה בהתאם לתוכנית העבודה המאושרת. בונים את המעטפת כך שיהיה אפשר לקבל את התוצאה הסופית הרצויה. דואגים כי בונים את המבנה גם מבפנים וגם מבחוץ, לעיתים אפילו בכמה קומות.
  • בניית תקרה וגג – עוד לפני שיהיה ניתן להתעסק עם הבנייה של המבנה מבפנים יהיה צורך לסיים את המלאכה. סיום המלאכה נעשה על ידי בניית התקרה והגג שמעניקים למבנה את התוצאה הרצויה. בניית שלד בניין או כל בנייה אחרת חייבת להיעשות על ידי איש מקצוע שמכיר את המלאכה על בוריה.

מי אחראי על הבנייה של שלד בניין?

האחריות על בניית שלד מבנה מוטלת על כתפיו של קבלן שלד מוסמך. הוא איש מקצוע שיודע מה צריך לקחת בחשבון כדי שהתוצאה הסופית תהיה בדיוק כנדרש.

מהסיבה הזאת ישנה חשיבות גבוהה לבחירה מוצלחת של קבלני שלד בין ההיצע הקיים. המציאות מלמדת אותנו כי ישנם קבלני שלד רבים, מהם יהיה עליכם לבחור רק איש מקצוע אחד.

איך תוכלו לדעת באיזה קבלן שלד לבחור? תוכלו לבחור את קבלן השלד על פי הידע ועל פי ההבנה שלו בתחום. בו בזמן תהיה לכם היכולת לבקש ממנו לראות דוגמאות לפרויקטים שאותם הוא ביצע.

כך תדעו למעלה מכל ספק כי את המשימה החשובה אתם מפקידים בידיים הנכונות. בידיים של איש מקצוע שייקח את הפרויקט בדיוק למקום שבו תרצו שהוא יהיה.

האם שלד בניין כולל גם צבע?

לא, בניית שלד לא כוללת בתוכה צבע, טיח או כל עבודת גבס מכל סוג שהוא. שלד מבנה זה בעצם המבנה העירום כאשר הוא כולל בתוכו רק קירות בטון.

מדובר על התשתית הראשונית שעליה מתבצעות עבודות נוספות כדי להעניק למבנה מראה מיוחד. כך שאת כל הפעולות האלה צריך לבצע אחרי שמעניקים למבנה את הנראות הרצויה.

כמובן שאתם יכולים להיות שותפים מלאים בקבלת ההחלטות כדי שהמבנה יראה כמו שחלמתם שהוא יראה. לאחר שמגבשים את הנראות של השלד יהיה קשה לעשות שינויים דרסטיים כאלה שמשפיעים על הנראות כולה.

טוב לדעת שאתם סבורים כי הנראות שקיבלתם היא הנראות שתהיו מרוצים ממנה. לאחר מכן יהיה אפשר להתחיל בעבודה עצמה שכוללת בתוכה עבודות גבס, צבע, טיח ריצוף וכדומה.

כמה זמן נמשך בניית שלד בניין?

תהליך בניית שלד לבניין או כל מבנה אחר נמשך מספר שבועות בהתאם לגודל הפרויקט. המטרה של איש המקצוע שמופקד על המשימה תהיה לייצר את התשתית האידיאלית עבורכם. בו בזמן יש כל מיני אלמנטים שחובה לקחת אותם בחשבון בעת בניית התשתית שכוללת בתוכה את השלד.

עבודה תחת לוחות זמנים צפופים עשויה להוביל את הקבלן לעשות החלטות שגויות. כאלה שבסוף עשויות לסכן אתכם ואת שאר בני המשפחה שצריכים להתגורר בתוך המבנה. טוב לדעת כי אתם נותנים לאיש המקצוע את הזמן הדרוש לו כדי לבנות את השלד האידיאלי.

מהם הדברים שצריך לעשות לאחר השלמת בניית הבניין?

לאחר השלמת בניית השלד והבניין יש צורך למצוא גוף שידאג לכל התחזוקה של פנים הבניין, חברת אחזקה, חברת ניקיון, חברה לניהול הדיירים והשוכרים ועוד.

חשוב לבצע סקר שוק מקיף על מנת למצוא חברת ניהול ואחזקה המתאימה לצרכים של הבניין, לקבל הצעות מחיר עבור סלי שירותים ומקיפים ולבחור את החברה עם החבילה המתאימה ביותר

מה רצוי לסכם מראש טרם בניית שלד?

יהיה עליכם לסכם מראש עם קבלן שלד המון דברים שעשויים לשנות את התמונה. יהיה עליכם להחליט איתו על לוחות זמנים, ולסכם את המחיר שאותו תשלמו בסופה של הבנייה.

מבלי שתסכמו את כל הפרטים האלה מראש, תוכלו למצוא את עצמכם בבעיות רציניות. תוכלו למצוא דוגמא להצעת מחיר לבניית שלד באינטרנט עליה ניתן יהיה לבנות את ההסכם כולו.

כל מה שניתן לסכם מראש עשוי למנוע מעצמכם להגיע למצב שבו תתווכחו עם הקבלן. כל מה שמעוגן בחוזה לא ידרוש מכם להוכיח את צדקת דרכם או להפך.

תכתוב קבלן שלד מומלץ - אלי
תכתוב קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
072-3307263
תוכן עניינים