מחיר קבלן שלד

בניית מבנה דורשת מעורבות של מספר גורמי מפתח כגון אדריכל, מהנדס, מפקח בנייה וכן קבלנים שונים. אחד מבעלי המקצועות החשובים הללו הוא קבלן השלד אשר תפקידו בניית שלד המבנה. במדריך קצר זה נתאר עבורכם את עבודת קבלן השלד ואת התמחור הנפוץ לעבודות קבלנות מסוג זה.

אז מה הוא שלד הבניין?

כפי שניתן להבין מהשם, שלד הבניין הוא מבנה הבטון שנושא את מלוא משקל ומסת המבנה. השלד מתחיל מיסודות המבנה ונמשך, דרך קירותיו, קירות תמך, עד לתקרת המבנה. קבלן שלד הינו בעל המקצוע האחראי על בניית השלד. קבלנים רבים מציעים שירותים נוספים פרט לבניית שלד המבנה, והדבר יכול להוכיח את עצמו כיעיל ולצמצם את ההתקשרות עם מספר רב של קבלנים.

מחיר קבלן שלד

כיצד נקבע תמחור עבודת הקבלן?

בקביעת התמחור ישנם מספר גורמים שמכריעים. ראשית, תמחור קבלנות שלד נמדד לפי מטר רבוע של עבודה.

שלד בניין בן 250 מטרים רבועיים שנבנה באותו מחיר למטר כמו בניין בן 125 מטרים, יעלה פי 2. בשיטת תמחור זו הגורם המכריע יהא גודל המבנה.

גורם חשוב נוסף שמשפיע על מחיר הבנייה הוא ההחלטה מי אחראי על רכישת חומרי הבניין. במרבית המקרים לקבלני השלד ישנו יתרון ברכישת חומרי הבנייה שכן הם מחזיקים בקשרים בתעשייה ולרוב קונים בהיקפים גדולים, דבר המקנה להם הנחות שונות. ואולם, חלק מהלקוחות עשויים למצוא עצמם בפוזיציה טובה לרכוש חומרי בנייה בעצמם.

רכישה זו אמורה להפחית את מחיר העבודה הכוללת שתשולם לקבלן, שכן זו לא תצטרך לכסות את עלות רכישת החומרים. בחנו היטב האם באפשרותכם לרכוש את חומרי הבנייה בזול יותר והאם ההנחה שקנייה זו תקנה לכם שווה את הטרחה.

אלמנט נוסף שעשוי להשפיע על המחיר הוא מיקום הבנייה כאשר מחיר קבלנות שלד במרכז הארץ נוטה להיות גבוה יותר ממחיר אותה עבודה בצפון או בדרום.

כמו כן, ייתכן שהבדלים גיאוגרפיים בין מגרשים שונים יסבכו את (או יקלו על) העבודה ובהתאמה ישנו את התמחור למטר רבוע. לבסוף, אחד הגורמים החשובים ביותר בקביעת התמחור הוא יכולת המשא ומתן האישית של הלקוחות והמחיר למטר רבוע ייקבע לבסוף בהסכם בין הצדדים.

מחיר למטר בניית שלד

כאמור, מחיר בניית שלד בניין ועוד סוגי מבנים נע ומשתנה ממקרה למקרה, אולם בממוצע המחיר נע בין 1600 ₪ בטווח הנמוך ועד ל-2,400 ₪ בקצה הקיצוני של הסקאלה. בממוצע המחיר המקובל נע באזור ה-2,000 שקלים למטר רבוע. לעיתים הפחתה במחיר עשויה להיגרם משינויים בחומרי הגלם.

שלד פלדה מחיר

עלות שלד פלדה נקבעת גם לפי תוכנית הקבלן ובממוצע נעה בין 12,000 ל-20,000 שקלים לטון פלדה כולל הרכבה של הקונסטרוקציה על ידי הקבלן. כך, ככל שהקונסטרוקציה, ובהתאמה הבית, גדולה יותר, כך מחיר ההרכבה מאמיר.

עוד באותו נושא: בניית שלד פלדה.

בשנים האחרונות נפוצה שיטת בנייה אחרת מהשיטה הנפוצה של שלד המורכב מבטון או ברזל והיא שיטת שלד הפלדה. למעשה, בשיטה זו מסגרות פלדה מחליפות את מסגרות הבטון ומתפקדות באותו אופן. מכיוון שחומרי הגרם של שיטה זו שונים מאלו של שיטת שלד הבטון, המחירים נבדלים.

 

סוג שלד מחיר גורמים המשפיעים על עלות העבודה
בטון + ברזל נע בממוצע בין 1,600 ל-2,400 שקלים למטר רבוע
 • התנאים הגיאוגרפיים באתר
 • שינויים במחירי הבטון והברזל שמייקרים את עלות חומרי הבנייה
 • מיקום המגרש (מרכז מול פריפריה)
פלדה מחיר ממוצע של טון פלדה כולל הרכבה ינוע בין 12,000 ל-20,000 שקלים. 
 • התנאים הגיאוגרפיים באתר
 • שינויים במחיר הפלדה
 • כמות הפלדה הנדרשת
 • מיקום המגרש (מרכז מול פריפריה)

דוגמא להצעת מחיר לבניית שלד

בקביעת המחיר יש לשים לב שקבלנים נוטים לקחת פרמייה או במילים אחרות, רווח שנע בין 15 ל-20 אחוז ממחיר העבודות.

הצעת מחיר של קבלן שלד תכלול לרוב את:

 • מחירים של חומרי הבנייה
 • עלות העבודה
 • כמות הפועלים שיועסקו בפרויקט
 • סעיף הקובע מנגנון לשינויים בתמחור העבודה במקרה של שינויים בעלויות חומרי הגלם (עלות שיכולה להיות משמעותיים במהלך העבודה).

טיפים בבחירת קבלן שלד

ראשית, השיגו תוכניות מפורטות של בית המגורים הנבחר ושלחו אותם למספר קבלנים אשר יתנו לכם בתמורה הצעת מחיר. השוו בין הצעות המחיר, נסו להתמקח מעט כדי להגיע למחיר אופטימלי עבורכם ומצאו את המחיר הנמוך ביותר.

יחד עם בחירת המחיר, רצוי לוודא את אמינות קבלן השלד, האם הוגשו נגדו תביעות בעבר והאם הוא מסוגל לעמוד בהתחייבויות שהוא קיים מולכם. קבלנים צריכים להיות רשומים במרשם הקבלנים ובאפשרותכם לחפש את שם הקבלן במרשם על מנת לוודא זאת.

בנוסף, באפשרותכם לבקש לבחון את תיק העבודות של הקבלן ולהתרשם ממנו ישירות. כמו כן, לעיתים מקובל לבקש לדבר עם אחד הלקוחות ולשמוע על החוויות שלו מהעבודה עם קבלן השלד.

לסיכום, בחירת קבלן שלד מומלץ היא מטלה חשובה בבניית הבית וחשוב לעשות זאת בקפידה. במאמר זה ציינו מספר נקודות משמעותיות בתמחור העבודות ובמציאת הקבלן.

ראו גם: עלות בניית בית פרטי 100 מ"ר.

אזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

קבלן שלד מומלץ - אלי
קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
050-0000000
תוכן עניינים