בניה ושיפוץ וילות. אילו אישורים נצטרך?

הרבה אנשים שרוצים לשפר את תנאי הדיור מתקשים לרכוש בית חדש בשל העלויות הגבוהות. הם מוצאים מענה בדמות שיפוצים וחידוש של הבית מה שבהחלט מעניק להם את השדרוג הרצוי אך בלי לשקוע בחובות מטורפים.

דירה שעוברת שיפוץ יסודי ומקצועי הופכת להיות דירה חדשה ויפה כאשר באופן כזה גם ניתן להתאים את התוצאות באופן מדויק לצרכים של הדיירים בבית.

אז זה בהחלט נשמע אידיאלי אבל לא תמיד זה באמת פשוט כל כך. אנחנו כאן עם כל המידע בכל מה שקשור להוצאת אישורים לפני שתוכלו להתחיל להגשים את החלומות שלכם.

כל שיפוץ בבית מחייב אישורים?

אז האמת היא שאם מדובר בתוך הבית פנימה, הרי שנוכל לעשות שינויים בלי לדווח על כך לרשויות וכמובן ללא כל צורך בקבלת אישורים. כך למשל אם מדובר בביצוע שינויים במערכות החשמל או האינסטלציה ואפילו הוספה או הסרה של קירות בבית. אחרי הכול בעבודות אלו אין כל השפעה על הנראות החיצונית של המרחב הציבורי ואנחנו יכולים לעשות בבית שלנו כרצוננו.

עם זאת ברור שיש גם עניינים של בטיחות. כלומר, קירות בבית עשויים להיות חלק מקירות התמך של הבניין כולו. מה שאומר שפגיעה בקיר כזה עלול לערער את היציבות של המבנה כולו מה שיסכן את הדיירים האחרים בבניין.

ברור אם כן שלקראת פעולות מהסוג הזה יהיה צורך בבדיקה ואישור של מהנדס בנייה וזאת כדי להבטיח שאכן הפעולה הינה אפשרית ויש לכך אישור.

אל תבנו בלי היתרי בנייה

כאשר מדובר בבנייה שפונה כלפי חוץ ויוצת מתוך המבנה, הרי שזה מחייב בקבלת רישיון ואישור בנייה. בנייה ללא אישור היא בעצם עבירה על החוק ובמקרה ויתפסו אתכם, הרי שיהיה עליכם לשלם קנס כספי גבוה ולעיתים אף תהיה הוראה לפרק את תוספת הבנייה. על כן, למרות שזה אולי מלאה מאוד וגם מייקר את העבודה ואת העלויות, עדיין, לא כדאי אף פעם לוותר על השלב הזה של קבלת ההיתרים לבנייה. 

לא יוצאים לדרך ללא אדריכל

לפני שאתם מתחילים בבירורים על מחירון שיפוצים מעודכן, זכרו. שיפוצים ובמיוחד שיפוצים בווילות, זה לא משהו שאתם יכולים לעשות בכל יום. מדובר בשיפוץ מקיף וגדול אותו חשוב לתכנן היטב ולבצע בתצורה הכי מקצועית ואיכותית. רק כך תוכלו אכן להבטיח לעצמכם תוצאות בדיוק כמו שחלמתם ורציתם. על כן, ההמלצה שלנו היא שלא להתפתות ולעשות את העבודה על פי תכנון אישי שלכם. איש מקצוע מתחום האדריכליות הוא זה שייטיב לתכנן עבורכם באופן מדויק את הבית שרציתם וחלמתם עליו.

אז נכון שאין חובה לפנות אל אדריכל לצורך הבניה אך בנייה כזו תעניק לכם ביטחון שאתם אכן עובדים כנדרש גם על פי חוק.

מובן שהבחירה בקבלן חייבת אף היא להיות מתוך מודעות והקפדה על רמה מקצועית גבוהה.

קבלן שלד מומלץ - אלי
קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
050-0000000
תוכן עניינים