הקמת תשתית חשמל כחלק מבניית שלד

הקמת תשתית חשמל כחלק מבניית שלד מהווה תהליך מורכב אשר כולל בתוכו כמה שלבי עבודה שונים. בהתאם לסוג המבנה והשימושים הנדרשים בו, חשמלאי מורשה יוכל לספק לכם הצעת מחיר קונקרטית לסוגי התשתיות וחומרי הגלם הדרושים בעבודה – קראו כאן עבור מידע כללי בנושא. 

כמה מילים על עבודת התקנת התשתיות 

אנחנו לא נחדש לכם הרבה אם נציין כי תשתית חשמל היא בסיסית בכל מבנה, חדש, משופץ או קיים. תשתית זו מספקת את החשמל הדרוש לתפעול המבנה, לרבות תאורה, חימום, קירור, מכשירים חשמליים שונים ועוד. בתוך כך, במהלך בניית שלד יש צורך להקים את התשתית החשמלית בשלב מוקדם, וזאת על מנת לאפשר את התקנת הכבלים וכלל הציוד החשמלי בהמשך הדרך. מבלי להתייחס לתשתית מסוג מסוים, אלו הם השלבים הכלליים אשר מהווים חלק מהתהליך של הקמת תשתית חשמל בשלד בניין:

  1. תכנון – השלבים הראשונים תמיד כוללים את התכנון של התשתית. זאת, בזמן שהתכנון צריך להביא בחשבון את הצרכים החשמליים של המבנה, את המיקום של הכבלים והציוד החשמלי, את התקנות הספציפיות הנדרשות ועוד. 
  2. התקנת צינורות – לאחר התכנון, יש להתקין את הצינורות בהם יעברו הכבלים, כאשר אלו מותקנים בדרך כלל בתוך הקירות וברצפה.
  3. התקנת כבלים – לאחר התקנת הצינורות, יש להתקין את הכבלים. הכבלים מותקנים בתוך הצינורות, ומחברים את ההתקנים החשמליים הפנימיים למערכת החשמל הראשית.
  4. התקנת מערכות חשמל – לאחר התקנת הכבלים, ניתן להתקין את המערכות והציוד החשמלי הפנימי, כגון שקעים, מתגים, לוחות חשמל ועוד.

חלק מהתקנות של חברת החשמל לתשתיות חשמל 

שימו לב כי בישראל, ישנן תקנות ברורות אשר מגדירות את הדרישות להקמת תשתית חשמל. התקנות נקבעות על ידי חברת החשמל והרשויות הרלוונטיות, והן חלות על כל מבנה חדש או קיים. בתוך כך, חלק מהדרישות העיקריות של התקנות כוללות:

  • שימוש בחומרי גלם איכותיים ובעלי תקן בטיחות ישראלי.
  • ביצוע העבודה על ידי חשמלאי מוסמך אשר רשום בתור חשמלאי מורשה.
  • עמידה בסטנדרטים של בטיחות לאורך העבודה ובמהלך ההתקנה. 

מכיוון שהתקנות הנ"ל אינן ניתנות להתגמשות, מצאו חשמלאי לפי אזור במרכז או באזורים נוספים וערים ביתר הארץ  אשר בקיא בתקנות האזוריות שלכם ובדרישות חברת החשמל הכלליות. 

לסיכום, כמה עולה הקמת תשתית חשמל?

עלות הקמת תשתית חשמל משתנה בהתאם לגודל המבנה, לסוג הכבלים והציוד החשמלי הנדרשים, בהתאם למורכבות העבודה ועוד. בדרך כלל, העלות של הקמת תשתית חשמל בשלד יכולה לנוע בין כ-10% – 15% מעלות הבנייה הכוללת של המבנה. אבל, זהו מחיר משוער לחלוטין, והמחיר הקונקרטי נקבע תמיד בהתאם לאותם גורמים שציינו במאמר לעיל. אם אתם צריכים חשמלאי מורשה עבור סוג העבודה הזאת, יש לקחת בחשבון שאתם תצטרכו כנראה קבלן חשמל ולא חשמלאי עצמאי אשר עוסק בעבודות חשמל קטנות. זוהי עבודה מורכבת למדי, כך שחשוב שתסתייעו באנשי המקצוע המתאימים לכך.

קבלן שלד מומלץ - אלי
קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
050-0000000
תוכן עניינים