מסיימים שיפוץ? כך תתלו על הקירות הכל ללא חשש

השיפוץ הסתיים בשעה טובה ועכשיו הגיע הזמן לנצל את הקירות לכל המטרות הרלוונטיות מבחינתכם? תליית מדפים, תמונות ומסך טלוויזיה מחייבת תשומת לב למספר דגשים חשובים – וכאן בעמוד תמצאו פירוט שלהם, כך שתוכלו להשלים גם את החלק בזה בעיצוב הבית מחדש ללא חשש.

הדגשים העיקריים לתלייה על קירות אחרי שיפוץ

1. דיוק – חשוב מאוד לתלות כל פריט במקום הכי מתאים לו ולהקפיד על יישור מוחלט.
2. יציבות – התלייה חייבת להתבצע בדרך שתבטיח יציבות לטווח ארוך, ובפרט כשמדובר על מסך כבד או תמונה גדולה.
3. עבודה מסודרת ונקייה – בלי לגרום נזק לקירות שרק עכשיו שופצו וסביר להניח נצבעו מחדש.

אם אתם בעלי ניסיון או חוש טכני סביר, ויש לכם זמן פנוי וסבלנות, תוכלו לעשות זאת בעצמכם. במקרים אחרים ההמלצה היא להזמין הנדימן שיאפשר לכם לסמן V על כל הסעיפים הנ"ל בראש שקט באמת.

איך מתבצעת תליית הטלויזיה?

בשנים האחרונות ביותר ויותר בתים הטלויזיות תלויות על הקירות – כדי לפנות מקום על השידה ובחלל החדר, וגם כי המסכים עצמם הפכו לפריט דקורטיבי מרשים. השלב הראשון של תליית טלויזיה על כל סוגי הקירות הוא בחירה במתקן המתאים: אופציה אחת היא מתקן זרוע, שמתאים לקירות בטון וקירות בלוקים ומקנה את האפשרות לשנות את זווית המסך, ואופציה שנייה היא מתקן צמוד קיר שמתאים לקירות הנ"ל וגם לקירות גבס. לצורך תליית מסך על קיר גבס נדרשת עוד פעולה, והיא איתור הניצבים שנמצאים בכל קיר מהסוג הזה כדי להבטיח מקסימום יציבות.

עוד לפני התלייה, נדרשת ההחלטה באיזה גובה ימוקם המסך. בסלון החלק התחתון של הטלויזיה יהיה בגובה של 75 עד 95 ס"מ מהרצפה, בהתאם למרחק שממנו תצפו בה ולגודל שלה. בחדרי שינה הגובה האופטימלי הוא 120-150 ס"מ. באופן כללי רצוי לנסות להעמיד את המסך בגובה שנראה מתאים עוד לפני התלייה, וכך להתרשם ישירות מאיכות הצפייה – העיניים של הצופים אמורות בגובה של קצת מתחת לאמצע הטלויזיה).

השיטות השונות של תליית תמונות

ככל שהדירות הופכות לגדולות יותר, כך גם התמונות שמעטרות את קירות הבתים שלנו הופכות לגדולות יותר – ולכן גם לכבדות יותר. תמונה גדולה היא אלמנט מרשים מאוד שמושך מיד תשומת לב, ולכן כדאי להשקיע את תשומת הלב והמשאבים הנחוצים לצורך תלייה בטוחה. השיטות השונות לתליית תמונות הן בהדבקה, בעזרת דיבלים, על גבי חוט (כמובן עבה מספיק וחזק מספיק) ועם מסמרים. מסמרים והדבקה הן שיטות שמתאימות לתמונות יחסית קטנות, ובמקרה של יצירות ענק ההמלצה היא לקדוח חורים ולהבריג לתוכם דיבלים (בגודל שמותאם למשקל התמונה).

תליית מדפים ברמת דיוק מרבית

מדף שאינו ישר לגמרי לא באמת מספק תועלת. בהתאם תליית מדפים על הקירות תתבצע ע"י הנדימן מנוסה בעזרת פלס שיבטיח איזון מושלם. בפרט חשוב לעשות זאת אחרי שיפוץ, כשרוצים להימנע מחורים מיותרים בקיר. עוד המלצה היא על מדפים צפים, שמתאפיינים באסתטיות מרבית.

קבלן שלד מומלץ - אלי
קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
050-0000000
תוכן עניינים