איך קבלן גמר ואדריכל משלימים זה את זה?

חלום על בית מושלם הוא חלום שאפשר להגשים. המפתח העיקרי הוא מציאת מומחים מנוסים, ובמיוחד קבלן גמר ואדריכל – שני אנשי מקצוע שאחראים ביחד על הפיכת החלל לבית אמיתי שמותאם אליכם באופן מושלם. למה לא כדאי לוותר על שירותי אדריכל? על מה אחראי קבלן הגמר? איך לבחור נכון את שניהם? כדי לעזור לכם הכנו לכם תשובות לכל השאלות החשובות.

מה תורם אדריכל לבית הבא שלכם?

איש המקצוע הראשון שפוגש מי שרוצה לממש חלום על בית מרשים, פרקטי וייחודי הוא האדריכל (או, כמובן, האדריכלית). בתחנה הזו פנטזיות מתורגמות לתוכניות מדויקות שאפשר ליישם. אם אתם לא בטוחים שהרצונות שלכם אכן מתאימים לנכס הספציפי, או לצרכים של כל בני המשפחה, אדריכלית מיומנת או מעצב פנים מוכשר שמספק שירות דומה יעזרו לכם לייצר את ההתאמה האופטימלית. תועלת נוספת היא הצעות לניצול מיטבי של כל חלל בדירה, ואם תרצו עוד רעיונות לעיצוב החדרים השונים תקבלו גם כאלה. אם לסכם בשתי מילים את התרומה של אדריכלים ומעצבים לבתים: תכנון מושלם.

על מה אחראי קבלן הגמר?

התפקיד של קבלן ביצוע עבודות גמר הוא להוציא לפועל את התוכניות האדריכליות. בהתאם האחריות שלו נרחבת, והוא נדרש למלא מגוון רחב מאוד של משימות.

בין השאר קבלן הגמר מבצע את עבודות הטיח והצבע (גם בחוץ וגם בפנים), בונה קירות ותקרות גבס אם יש כאלה בתוכנית שהכין האדריכל, מתקין את חיפוי הרצפה הנבחר, מחפה גם את הקירות, דואג לאיטום מושלם, פורס את רשת החשמל ומחבר גופי תאורה ומכשירים נוספים, מקים את תשתית האינסטלציה, מתקין דלתות, תריסים וחלונות, ועוד.

שיתוף הפעולה בין האדריכל לבין קבלן הגמר

האדריכלים מתרגמים רעיונות ורצונות לתוכנית, וקבלני הגמר מתרגמים את התוכנית לפעולות מעשיות שהופכות את הרעיונות והרצונות שלכם למציאות. שיתוף הפעולה בין שני גורמי המקצוע הנ"ל בא לידי ביטוי לאורך כל תהליך הבנייה: בשלב התכנון קבלן הגמר מסב את תשומת הלב של האדריכל או האדריכלית לאילוצים הנדסיים ולמגבלות שונות כך שהתוכנית תהיה ישימה, ובמסגרת התקציב הנתונה. גם בחירת החומרים לכל התשתיות נעשית ע"י האדריכל בהתייעצות עם קבלן הגמר. בשלב העבודות בפועל, האדריכלים מגיעים לשטח ומוודאים שהתוכנית מיושמת באופן מדויק לחלוטין. בהתאם נדרשת תקשורת טובה מאוד בין שני גורמי המקצוע.

איך לבחור נכון אדריכל וקבלן גמר?

האיכות החשובה ביותר לאדריכלים ומעצבי פנים היא קשב. רק חיבור אמיתי אתכם יבטיח בית שמשקף את מי שאתם ומעניק לכם נחת מלאה, וחיבור נשען על קשב. כישורים חשובים נוספים הם תפישה אסתטית עכשווית ויכולת להתייחס גם לפן הפונקציונלי של כל מרחב מגורים. האיכות של קבלן עבודות גמר היא בעיקר תוצר של ניסיון, ולכן זהו הפרמטר שכדאי לבחון. חברת TBS בניהולו של טל בן שבת פועלת כבר למעלה מ-20 שנה, והשלימה מגוון רחב מאוד של עבודות גמר מכל הסוגים, ובהתאם אדריכלים רבים ממליצים עליה.

קבלן שלד מומלץ - אלי
קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
050-0000000
תוכן עניינים