איטום בית בתהליך בניית הבית והשלד

איטום בית הוא חלק בסיסי בתהליך של בניית בית פרטי, דירת מגורים או כל נכס מסוג אחר, כולל נכסים אשר בנויים מבנייה קלה. איטום נכון של הבית ימנע רטיבות, עובש, מזיקים ותופעות אחרות שעלולות להזיק לבית ולגרום לנזקים משמעותיים, כולל נזקים בריאותיים – המשיכו לקרוא. 

כמה מילים על נושא הרטיבות בבתים

רטיבות היא אחד הגורמים העיקריים לנזקים בבתים, והיא יכולה לגרום לבעיות רבות כגון: פגיעה במבנה הבית וכן פגיעה בבריאות של דיירי הבית. נוסף על כך, כאשר רטיבות מופיעה בבית, בד"כ מופיעה איתה עלייה בעלויות תחזוקה. יתרה מכך, חשוב לזכור את כלל האצבע הבא – ככל שתדחו תיקון רטיבות ואיטום, ככה הנזקים יחמירו ולבסוף יובילו לריקבון מלא של עץ או בטון. בשלב מסוים, הריקבון והחלודה יחדרו גם לבסיס המבנה, ואז כבר העלויות לתיקון הן אסטרונומיות. כעת, נבין כיצד אוטמים מבנים בתהליך הבנייה שלהם. ראו מחיר איטום בית פרטי כעת או המשיכו לקרוא. 

כיצד מתבצע איטום בבניית המבנה?

האיטום בתהליך בניית הבית מתחלק לכמה שלבים שונים, כאשר נהוג בדרך כלל לדבר על עבודות האיטום הבאות:

  • איטום יסודות: מבחינת עבודת האיטום, היסודות של הבית הם החלק החשוב ביותר. שלב זה נקרא איטום שלד המבנה, לאחריו הקבלן מתקדם לשלבי הבנייה הבאים.  
  • איטום קירות חיצוניים: הקירות החיצוניים של הבית הם חשופים במיוחד לרטיבות, ולכן חשוב לאטום אותם בצורה יסודית.
  • איטום גג: הגג הוא גם הוא חשוף לרטיבות, ולכן חשוב לאטום אותו בצורה נכונה באמצעות יריעות, איטום אקרילי או חומר איטום אחר המתאים לסוג הגג.
  • איטום פתחים: עבודות אלו כוללות את האיטום סביב חלונות, דלתות ומרזבים, שמהווים נקודות תורפה מבחינת האיטום. 

כמה עולות עבודות איטום מבנים?

עבודות איטום מבנים מתומחרות בדרך כלל על פי מטר רבוע, במיוחד אם מדובר על איטום גגות. באופן כללי, העלויות ינועו בין עשרות שקלים למ"ר אחד, כאשר סוג חומר האיטום גם הוא פקטור אשר משליך על המחיר הסופי. ככלל, חומרי איטום פולימריים הם לרוב היקרים ביותר, בעוד כי איטום אקרילי נחשב זול יותר מחומרים אחרים. כמו כן, גם איטום בעזרת יריעות ביטומניות נחשב זול יחסית במחיר. עם זאת, חשוב לציין את הנקודה הבאה – בחירת חומר האיטום תלויה, בין היתר, בסוג המבנה והשטח המצריך איטום. לא בכל המקרים ניתן להשתמש בכל טכניקות וחומרי האיטום, לכן נדרש איש מקצוע להתאמת השיטה הנכונה לעבודה. 

לסיכום, כיצד לאתר חברת איטום מבנים?

כשם שישנם סוגים רבים של חומרי איטום, יש אפילו יותר חברות איטום ברחבי הארץ. לכן, ההמלצה הכי טובה שנוכל לתת לכם היא ההמלצה הבאה – ערכו השוואת מחירים בין חברות איטום גגות ומבנים. כך מוצאים את חברת האיטום הנכונה ובמחיר הנכון. עם זאת, זכרו, חשוב להתייעץ עם אנשי איטום לפני תחילת הבנייה, ככה שכאשר אתם עורכים את השוואת המחירים, ודאו כי הצעות המחירים שאתם מקבלים כוללות גם בדיקת מבנה. לא תמיד בדיקת המבנה תהיה ללא עלות, אך במקרים רבים היא כן תהיה מגולמת בתוך העלות הסופית של תיקון האיטום. 

קבלן שלד מומלץ - אלי
קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
050-0000000
תוכן עניינים