תכנון בית פרטי: מאיפה מתחילים?

ישראלים רבים חולמים על הרגע בו יהיה להם בית פרטי שלהם, אבל באופן טבעי, מדובר על תהליך מורכב וסיזיפי לא פעם. הרי אנחנו מדברים על פרויקט אשר עולה לא מעט כסף בדרך כלל. מה גם שבדרך לבנייה של בית פרטי ישנם אתגרים רבים. החל מקבלת האישורים המתאימים ועד לבחירה של הריהוט המתאים ביותר. כדי לעזור לכם לעבור את התהליך בשלום, ערכנו עבורכם מדריך מפורט, דרכו נסביר לכם מאיפה להתחיל בעבודה על בית פרטי. אנחנו נסביר על כל שלבי העבודה ונעזור לכם לקבל את ההחלטות המתאימות ביותר עבורכם. רוצים לשמוע עוד. בואו נצא לדרך ביחד, ממש עכשיו.

השלב הראשון, הגדרת היעדים

לא נוכל לצאת לשום מקום בלי שנהיה בטוחים, מה אנחנו רוצים להשיג. לכן, אנחנו ממליצים לכם לשבת עם אדריכל ועם קבלן שלד ולהבין ביחד, איך יראו התוכניות לבית החדש שלכם. כמובן, כדאי כבר בשלב התכנון להתחיל לחשוב איך תרצו לעצב את הבית בהמשך. לא פעם, אלמנטים בבנייה עצמה, יכולים לשרת אתכם בעתיד. לא משנה האם מדובר על בית בסגנון כפרי, מודרני וכן הלאה, אנחנו יכולים לשחק בדרכים רבות עם העיצוב, כדי לספק לכם את מה שאתם מחפשים בדיוק.

במהלך העבודה על התוכניות, כדאי כמובן לדבר על לוח הזמנים המשוער. על מסגרת התקציב וכאן, גם הזמן להבין האם יש חשש למשתנים בלתי צפויים ואם כן מה הם יכולים להיות. אגב, ככל שנשאיר זמן נוסף למשתנים בלתי צפויים, כך נוכל להתמודד בקלות רבה יותר עם אירועים אשר יכולים לעקב את התהליך.

הוצאת היתרי הבניה ותחילת העבודות

אחרי שיהיו לכם התוכניות, תוכלו ללכת לבקש היתרי בניה ולהתחיל בעבודה. מדובר על תהליך מורכב אמנם, אבל כל עוד אתם עובדים עם בעלי מקצוע מנוסים אין לכם ממה לחשוש. הם ישמחו לעזור לכם ולכוון אתכם בכל מה שאתם צריכים. ביחד תמצאו את הדרך להגיע לקבלת היתר במהירות וביעילות. מיד לאחר קבלת ההיתרים ניתן יהיה להתחיל בעבודה עצמה. כאמור, חשוב לשים לב ולעקוב אחרי מסגרת הזמנים במידת האפשר.

עכשיו, הגיע הזמן לעצב את הבית

עד עכשיו דיברנו בעיקר על שלד הבית. על התהליך עד שנוצר מבנה לו תוכלו לקרוא בהמשך, בית. אבל כדי שהמקום החדש הזה יהפוך לחלל בו אתם מרגישים בנוח, אתם כמובן צריכים לבחור רהיטים ופרטי נוי משלימים. רהיטים צריכים בראש ובראשונה להיות פונקציונאלים. כדאי לבחור בפריטים אשר יענו לצרכים שלכם באופן מדויק ויעזרו לכם להתנהל ביום, יום בקלות רבה יותר. אם זה אומר לבחור בהקפדה פינות אחסון רבות ככל הניתן או מיטה נוחה ומפנקת.

אבל כל זה לא מספיק. אסתטיקה יכולה להשפיע במידה רבה על איכות החיים שלנו. בדיוק בגלל זה כדאי לבחור תמונות לבית ופריטים נוספים, אשר יצרו את התמונה המושלמת. תמונות לבית יכולות להיות תמונות אומנות, אלו יכולים להיות גם צילומים משפחתיים. העיקר, זה לבחור בפריטים אשר מתכתבים זה עם זה, עד ליצירה של תמונה אחת, הרמונית.

תמיד אפשר למצוא מקורות להשראה

אתם ממש לא צריכים להיות מעצבי פנים דווקא, כדי לנסות להבין מה אתם אוהבים יותר או פחות. אנחנו תמיד ממליצים ללקוחות, להיכנס לרשת ולהתחיל לחפש רעיונות עיצוביים. כך, יהיה לכם קל יותר להסביר בדיוק מה אתם רוצים לראות בבית שלכם. תוכלו לקבל הכוונה ועזרה עד לקבלת התוצאה המושלמת ולסיום הפרויקט על הצד הטוב ביותר.

Picture of קבלן שלד מומלץ - אלי
קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
050-0000000
תוכן עניינים
לכל שאלה וייעוץ ללא עלות השאירו פרטים