המדריך המלא לבדיקת מתק

בעידן הנוכחי, אנחנו, בני האדם, מגיעים לתוצאות טובות יותר כיוון שאנחנו לא משאירים דבר ליד המקרה. אנחנו רוצים להיות בטוחים כי אנחנו עושים הכל בשביל להפוך את סביבת העבודה בטוחה ומתאימה לפרויקט אותו אנחנו רוצים לבצע בשטח. סלילת כבישים בעבר נעשתה בלי לתת דין וחשבון לאף אחד. היום אין דבר כזה. בדיקת מת"ק היא לא רק דרישה של החוק, אלא, היא הכרח המציאות. הבדיקה הזו, בדיקת הקרקע, תעזור לנו להכיר את הנתונים אשר יעזרו לנו לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. המאמר שלנו עוסק בבדיקה הזו בדיוק. 

כמה מילים על הבדיקה עצמה 

הבדיקה, בדיקת מת"ק נועדה כדי לבחון את צפיפות הקרקע בנקודה בה אנחנו מעוניינים לסלול כביש חדש. במהלך הבדיקה אנחנו רוצים לבדוק כמה משקל אנחנו יכולים להניח על הקרקע ברגע נתון בלי שום בעיה ועד כמה זו יכולה לעמוד בפני חדירה של כלים לעומק הקרקע. מת"ק או בשמה השני CBR כוללת בחינה של בוכנת חדירה בקוטר 50 סנטימטר. אותה אנחנו מחדירים לקרקע בתוך כמה דקות בלבד. כך אנחנו יכולים לבדוק כמה הקרקע עמידה לחדירה. האם אנחנו צריכים לשנות משהו מתכנית העבודה הראשונית כדי שנוכל להגיע לתוצאות הטובות ביותר לאורך תהליך העבודה בפועל. 

עם הזמן אנחנו רוצים להפוך טובים יותר 

העניין הוא שלאורך השנים מועצות איזוריות ועיריות עושות את המיטב כדי להקים מדרכות באיכות גבוהה וכבישים סלולים היטב. המטרה היא לבדוק האם סלילת הכביש בנקודה מסוימת משתלמת כלכלית ועדיין נותנת מענה איכותי ומספק לנהגים? האם בנקודה מסוימת נוכל לתת למאות כלי רכב לעבור בתוך כמה דקות בלי לחשוב בכלל? היום מדובר על בדיקה הנדרשת על פי קביעת המחוקק, כדי לקבל את האישור הסופי לפרויקט. אבל מעבר לכך, הרי שבדיקה מהסוג הזה יכולה להיות מצילת חיים ממש. לכן, חשוב להפקיד את הבחינה של המצב בידיים של אנשי מקצוע מעולים. לא פחות. 

מי יכולה לבצע את הבדיקה 

רק מעבדה מוסמכת, עם רישיון יכולה לבצע את הבדיקה. לא רק משום שהיא מחזיקה במכשור המתאים עבור ביצוע הבדיקה. אלא, משום שהיא מחזיקה באנשי צוות עם הרבה מאוד ניסיון. מי שיכולים להגיד בוודאות מה מצבה של הקרקע והאם יש צורך בביצוע שיניים כאלו ואחרים בתכנית. כמובן, טוב לבחור במי שיודעים להגיש מענה מהיר ויעיל. הרי אף אחד לא רוצה לעכב פרויקט רק משום שהספק לא הגיע בזמן ולא ביצע את העבודה שלו כמו שצריך. 

זה הזמן לחשוב על העתיד 

כולנו יודעים כי פרויקטים בתחום הזה יכולים לקחת הרבה מאוד זמן. כדי למנוע חסמים בירוקרטיים וכדי להגיע עם תכנית רלוונטיות במהירות האפשרית, זה הזמן לקרוא לאנשי מקצוע עבור בדיקת מת"ק מסודרת. כדאי להתחיל בביצוע הפרויקט עוד היום. אין שום סיבה להמתין למועד מוצלח יותר. ככל שנקדים לעשות, כך נראה את התוצאות במהירות רבה יותר. 

קבלן שלד מומלץ - אלי
קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
050-0000000
תוכן עניינים