כלי העבודה הנדרשים לשיפוץ ביתי עצמי

שיפוץ הבית יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים, זאת אף אם מדובר במהלכים בסיסיים בלבד אשר נועדו לצרכי תחזוקה ושינויים וויזואליים ספורים. על-כן, רבים מבין חובבי עבודת הידיים, בוחנים את האפשרות לעריכת מלאכת השיפוץ בכוחות עצמם.

ישנם מי שכבר בקיאים בנושא ויודעים בדיוק מהם הצעדים הנדרשים מהם, וישנם מי שאמנם התברכו במיומנויות ידיים גבוהות, אך נדרשים למלאכת מחקר מקדימה שתאפשר להם להיכנס אל עולם השיפוצים, זאת מבלי לערוך טעויות קריטיות ומשמעותיות.

להלן ריכזנו עבורכם מספר טיפים לכלי העבודה המקצועיים הנדרשים, ושאיתם מוטב להיערך בטרם התחלת מלאכת השיפוץ.

מקדחה או פטישון?

רבים נוטים להתבלבל בין מקדחה לפטישון לאור העבודה שישנן מקדחות המדמות את אופן הפעולה של הפטישון עם הקשות חוזרות ונשנות לצורך קידוח מהיר יותר באלמנטים קשיחים כגון בטון.

עם זאת, כדאי לדעת כי פטישון עובד על בוכנה, זאת בעוד שמקדחה מבוססת על מנגנון מכני עדין יותר. כך נוצר מצב ובו אדם הנדרש לקידוחים חוזרים ונשנים בבטון או בחומרי גלם קשיחים אחרים, מוצא עצמו מותש בתוך זמן לא רב, זאת בעוד שהפטישון יכול לסיים את המלאכה במהירות וביעילות.

על-כן, בהתאם לסוג השיפוצים אליהם אתם נערכים, תוכלו להחליט בין מקדחה נטענת לבין פטישון נטען אשר יוכל לסלול את דרככם אל עבר עבודה קלה ופשוטה הרבה יותר.

מברגה

הקפידו להצטייד לא רק במברגה אלא גם בסט של ביטים שיאפשרו לכם להבריג ולחילופין לשלוף כל בורג בקלות ובפשטות.

מברגות מאפשרות להתקין מתקנים רבים תוך הברגה ולו אם אין חור כניסה ייעודי. דוגמה מופתית לכך היא עץ הנדרש לכוח סיבובי רב עוצמה על מנת שהבורג ייכנס כהלכה.

במידה ומלאכת השיפוץ כוללת בתוכה גם את התקנתם של אי אילו פריטים שונים, דוגמת מדפים או אף ריהוט מורכב מזה, הרי שמברגה תוכל להקל משמעותית על העבודה, ולעתים תתגלה אף ככלי עבודה הכרחי.

סרט מדידה ופלס

לעתים קרובות אנחנו מחפשים אחר כלי העבודה המתקדמים שיאפשרו לנו להקל על עבודתנו, עד שאנו שוכחים את האלמנטים הקטנים שמביאים עמם חשיבות לא מועטה כלל, ואף יכולים להכתיב את טיב העבודה כולה.

סרט מדידה הוא בגדר חובה עבור כל בעל מקצוע המבקש לערוך שיפוצים באופן מדויק ונכון. אתם תרצו להיערך מראש עבור כל אזור ואזור עם מדידה מדויקת ושתמנע הפתעות לא רצויות ומשאב זמן שיכול בקלות רבה להתבזבז.

כך גם נכון הדבר באשר לפלס שיאפשר לכם לבחון שאתם אכן מדויקים ומיושרים. פעמים רבות, מבלי שנשים לב, נגלה שהתקנו פריט מסוים עם נטייה קלה מטה או מעלה. פלס יאפשר לנו לעבוד באופן מדויק וברור.

סט צביעה

מברשת צביעה, צבע וכן פתרונות שונים שיאפשרו לכם לערוך צביעה באזורים שאינם נגישים דוגמת התקרה.

הקפידו כמובן להצטייד ביריעות ניילון, ואל תשכחו להחליף לביגוד מתאים שיוכל לספוג את הכתמים מבלי שתצטערו על כך, כמו גם משקפי מגון במידת הצורך וכפפות.

קבלן שלד מומלץ - אלי
קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
050-0000000
תוכן עניינים