קירות תמך

בעת בניית מבנה ישנם אלמנטים רבים שנועדו כדי לשמור עליו מכל משמר. החשש העיקרי יהיה מפני קריסת המבנה, מצב שאף אחד לא יכול להישאר אדיש אליו.

מהסיבה הזאת השלד של המבנה הוא האלמנט המשמעותי ביותר, זה שיכול לעשות את ההבדל כולו. קירות תמך נועדו כדי לתמוך במבנה, ולספק לו את מה שנדרש כדי למנוע בעיות מהסוג הזה.

קבלני שלד בוחרים היטב את המקום שבו הם יציבו את הקירות התומכים שהם החשובים ביותר. קריסה של קיר תמך עלולה להביא את המבנה למצב שבו הוא יקרוס או יהיה על סף קריסה.

מהסיבה הזאת טוב להבין לעומק את החשיבות של קירות אלה ואת הדרך שבה בונים אותם. אפילו אם אינכם קבלני שלד בעצמכם, טוב יהיה שתכירו את התחום הזה לעומק. לעיתים ההיכרות המקדימה שלכם עשויה למנוע המון בעיות בהמשך הדרך.

קירות תמך

מה זה קיר תמך?

מדובר על קירות שמוצבים במקומות אסטרטגיים שאמורים לתמוך בשלמות המבנה. במצב של רעידת אדמה או כל פגיעה אחרת במבנה הם אלה שאמורים למנוע קריסה מוחלטת. עוד לפני שנעסוק בקירות תומכים באופן כללי, חשוב להבין מה זה קיר תמך.

הקירות למראית עין יכולים להיראות כמו כל שאר הקירות במבנה, ללא הבדל מהותי. עם זאת כמו שאתם מבינים חובה לבנות אותם בכל מבנה, אחרת לא תקבלו את האישורים הדרושים.

חומר הגלם של קירות תומכים כמו שאר הקירות בבית נבחר בהתאם לאופי הבנייה. תוכלו לראות קירות תומכים מבטון, מחופה אבן, עשויים לבנים והרשימה עוד ארוכה. זוהי בדיוק המשימה שאותה אמור לעשות קבלן השלד שאחראי על קבלת ההחלטות בזמן הבנייה עצמה.

עוד באותו נושא: יציקת בטון.

איך תוכלו לזהות קירות תמך?

יש כמה דרכים לזהות קירות תמך, אך כמו שאמרנו לא תמיד הנראות שלהם תהיה ברורה לעין. חשוב שתדעו מה תפקידו של כל קיר בבית כדי שתבינו את החשיבות שלו. איך תהיה לכם היכולת לזהות קירות המוגדרים כקירות תמך אותם לא תוכלו להסיר בעת שיפוץ המבנה? 

  • קירות תמך יהיו ברוב המקרים עבים יותר בהשוואה לקירות הרגילים בבית. הסיבה לכך היא שמדובר על קיר קריטי ליציבות המבנה, לכן דואגים שהוא יהיה עבה. בחלק מהמקרים הוא זה שאמור לייצב את המבנה כדי למנוע קריסה מוחלטת שעלולה לסכן אתכם.
  • מרבית הקירות בבית עשויים מלבנים, כך הבנייה יכולה להסתיים במהירות. קיר תמך בדומה לקירות בעת בניית חדר ממד צריכים להיות עשויים מבטון. הסיבה לכך היא שבטון הוא חומר גלם חזק שמסוגל לשמור על יציבות המבנה. חומר הגלם הרגיל לא יהיה מסוגל לבצע את המשימה החשובה.
  • המיקום של קיר תומך יהיה מיקום אסטרטגי שאמור לשמור על היציבות. אומנם אינכם קבלני שלד, אך בכל זאת תוכלו לראות את הקירות הללו מוצבים במקומות שונים. לעיתים קירות תמך יהיו מוצבים באמצע הבית כי שם האפקטיביות של הקירות הללו תהיה אפקטיביות גבוהה.
  • תוכלו להעיף מבט בסרטוט של הבית כדי לראות את תוכנית השלד. בתוכנית השלד יהיה כתוב בצורה ברורה היכן מוצבים כל אותם קירות תמך בתוך המבנה. בסיום התכנון על ידי קבלן השלד תוכלו לקבל העתיד של התוכנית אליכם לידיים. את התוכנית תוכלו לשמור למקרה שבו תרצו לעיין בה.

האם קירות בלוקים יכולים להיות קירות תמך?

קיר תומך בבניית בית פרטי לא יכול להיות עשוי מלבנים. חומר הגלם שממנו עשוי קיר תמך הוא כזה שחייב להיות חזק ועמיד במיוחד. מרבית קירות התמך במבנים יהיו עשויים מבטון כי זה חומר הגלם האידיאלי מבחינת חוזק. עם זאת תוכלו לראות עוד קירות תומכים שעשויים מכל מיני חומרי גלם אחרים עמידים לא פחות.

בהקשר של לבנים, העמידות שלהם תהיה פחות גבוהה בהשוואה לחומרי גלם אחרים. כתוצאה מכך ישנה סכנה אמיתית לקריסת המבנה במקרה של רעישת אדמה או כל פגיעה אחרת.

מבחינתכם טוב לדעת כי הקירות התומכים בבית עשויים מחומרי גלם חזקים. הבחירה בין חומרי הגלם השונים צריכה להיעשות על ידי קבלן שלד מומלץ ומנוסה שמגיע עם הידע הנדרש. טוב שתעבירו את המושכות לידיים של איש מקצוע מיומן שמכיר את העבודה הזאת על בוריה. 

עשוי לעניין אתכם: עלות בניית בית פרטי 100 מ"ר.

האם ישנה אפשרות להוריד קיר תמך?

בעת בניית קיר תמך לוקחים בחשבון את האפשרות כי בעתיד ירצו להוריד אותו. באופן כללי ניתן להגיד כי ישנה אפשרות להוריד קירות תמך בקונסטלציות שונות.

איך תוכלו להוריד קיר תמך? על מנת להוריד קיר תומך יהיה עליכם לקבל אישור מאיש מקצוע. בשונה משאר הקירות בבית שאותם תוכלו להוריד מבלי לקבל אישור מיוחד.

הסיבה שצריך לקבל אישור מיוחד היא החשיבות של הקיר בהשוואה לקירות האחרים. הורדה של קיר תומך ללא אישור עשויה להביא במקרים מסוימים לקריסת המבנה כולו. הנדסי מקונסטרוקטור יהיה האיש שאמור לתת את החותמת הסופית להורדת הקיר.

הוא יבנה את השטח עצמו וגם יבחן את תוכנית השלד של המבנה כדי להבין מה עלול לקרות בעת הורדת הקיר.

עוד באותו נושא: בניית שלד בניין.

בניית קיר תמך – מי מבצע אותה?

כמו כל הקירות האחרים בבית, בניית קירות תמך נעשית על ידי קבלן השלד. הוא האיש שאמור להחליט היכן להציב את אותם קירות בהתאם לתוכנית שאותה הוא מגבש.

מהסיבה הזאת בכל מבנה ניתן יהיה לראות את קירות התמך מוצבים במקומות שונים. הקירות הללו אמורים להיות מוצבים במקומות שבהם הם מייצבים את המבנה.

כמובן שתוכלו לשאול שאלות אחרי קבלת התוכנית מתוך רצון לקבל גם תשובות מספקות. בניית קיר תמך באופן מקצועי תוביל אתכם למצב שבו תוכלו להיות מסופקים מהתוכנית הסופית שאותה קיבלתם לידכם. בחירת קבלן שלד מנוסה היא בחירה שמביאה איתה שקט אורך טווח בהיבטים רבים.

אזורים בהם אנחנו מספקים שירות:

בנוסף, ראו גם: בניית שלד פלדה | בניית וילות.

קבלן שלד מומלץ - אלי
קבלן שלד מומלץ - אלי

אלי ביטון קבלן שלד מעל ל-15 שנות ניסיון
במהלך השנים האחרונות הובלתי מאות פרויקטים עם דיוק בפרטים הקטנים. כל פרויקט מרגש אותי מחדש

תוכן עניינים
השאירו פרטים עכשיו
או התקשרו
050-0000000
תוכן עניינים